Aktywne włóknienie płuc do 17 lat po chemioterapii z Carmustine (BCNU) w dzieciństwie ad

Wszyscy ocaleni, którzy byli badani, wyrazili pisemną zgodę na przeprowadzenie badania zwłóknienia płuc. Wyniki
Tabela 1. Tabela 1. Charakterystyka 17 pacjentów, którzy otrzymali leczenie karmustynami w przypadku nowotworów mózgu u dzieci. * Tabela 2. Tabela 2. Kliniczny kurs pacjentów, którzy zmarli z późnosercowej fibryny płucnej. Charakterystykę kliniczną 17 pacjentów, którzy przeżyli raka podano w Tabeli 1. Sześciu z tych pacjentów (35 procent) zmarło w wyniku zwłóknienia płuc. Dwóch pacjentów zmarło w ciągu trzech lat od otrzymania chemioterapii karmustyny; jeden z tych przypadków wczesnego zwłóknienia płuc został zgłoszony wcześniej.8 Pozostali czterej pacjenci nie mieli objawów oddechowych przed pojawieniem się kaszlu i duszności 7 do 12 lat po rozpoczęciu chemioterapii. Następnie nastąpiło gwałtowne postępujące pogorszenie kliniczne i radiologiczne, a wszyscy zmarli w ciągu dwóch lat od wystąpienia pierwszych objawów ze strony układu oddechowego (Tabela 2). Wszystkim podawano od 30 do 40 mg prednizolonu na dobę, bez udokumentowanych korzyści.
Osiem z 11 długoterminowych osób, które przeżyły, brało udział w tym badaniu. Pacjenci 9 i 10 przenieśli się z większego obszaru Manchesteru i odmówili poddania się badaniu. Jeden z pozostałych pacjentów (Pacjent 11) miał ciężką resztkową dysfunkcję neurologiczną, ponieważ jego guz mózgowy został wycięty i nie mógł współpracować z testami fizjologicznymi lub wyrazić świadomej zgody na dalsze badania.
Tabela 3. Tabela 3. Wskaźniki kliniczne, radiologiczne i fizjologiczne u przeżywających pacjentów Badanie * Z ośmiu ocalałych, którzy byli badani, tylko Pacjenci 1, 2 i 4 zgłaszali jakąkolwiek duszność. Wyniki badań klinicznych, radiologicznych i fizjologicznych zestawiono w Tabeli 3. Pacjenci 1, 2 i 5 mieli okresowy suchy kaszel. Żaden pacjent nie miał żadnego zajęcia ani hobby, o którym wiadomo, że wywołuje zwłóknienie płuc, a oprócz Pacjenta 8 (7 pensów) nigdy nie palił. Żaden pacjent nie miał pałeczek na palcach, a osłuchiwanie płuc nie ujawniło żadnych dodatkowych dźwięków u siedmiu pacjentów; Pacjent 8 miał od czasu do czasu drobne spóźnione wdechowe trzeszczenia w płucach. Wszyscy pacjenci mieli pomiary spirometryczne wskazujące na restrykcyjną chorobę płuc i małe objętości płuc. Chociaż całkowite przeniesienie tlenku węgla w płucach u wszystkich pacjentów zmniejszyło się, korekta objętości pęcherzyków wykazała, że współczynnik przenikania był wyższy niż przewidywany w większości przypadków; żaden pacjent nie miał znacznie zmniejszonego współczynnika przenikania. Spośród sześciu pacjentów, dla których dostępne były wyniki poprzednich testów spirometrycznych, trzy miały obniżenie pojemności życiowej po początkowym pomiarze, ale pacjent 5 miał niezmienione pomiary spirometryczne w okresie pięciu lat. Analiza krwi wykazała, że większość pacjentów była dobrze natleniona, a wyniki rutynowych badań krwi u większości pacjentów były prawidłowe. Szybkość sedymentacji erytrocytów (określona metodą Westergrena) wahała się od 5 do 21 mm na godzinę (średnia, 12), a liczba krwinek była prawidłowa u wszystkich pacjentów, z wyjątkiem Pacjenta 1, który miał limfopenię; on został rozpoczęty na azathioprine (150 mg dziennie) z powodu jego agresywnego zwłóknienia płuc. (Unikano dużych dawek steroidów, ponieważ oczekuje on na przeszczep płuc).
Profile biochemiczne były prawidłowe, z wyjątkiem pacjentów 4 i 7
[patrz też: ginekolog warszawa nfz, skurcze toniczne, peeling kawitacyjny allegro ]

Powiązane tematy z artykułem: ginekolog warszawa nfz peeling kawitacyjny allegro skurcze toniczne

Charakterystyka 17 pacjentów, którzy otrzymali leczenie karmustynami w przypadku nowotworów mózgu u dzieci. * Tabela 2. Tabela 2. Kliniczny kurs pacjentów, którzy zmarli z późnosercowej fibryny płucnej. (więcej…)