Aktywne włóknienie płuc do 17 lat po chemioterapii z Carmustine (BCNU) w dzieciństwie

CARMUSTINE (BCNU) to nitrozomocznik o działaniu przeciw nowotworom mózgu, chłoniakom, czerniakowi złośliwemu i niektórym innym nowotworom. Wiadomo, że może powodować zwłóknienie płuc w ciągu trzech lat leczenia. Weiss i in. przeanalizowali ten warunek i zgłaszali częstość występowania od 20 do 30 procent, chociaż zgłoszono przypadki tak niskie, jak procent 2 Uświadomiliśmy sobie sześć zgonów z powodu zwłóknienia płuc wśród grupy osób, które przeżyły dziecięce guzy mózgu, które leczono operacyjnie, radioterapią i chemioterapią karmustynową. Dwie z tych zgonów wystąpiły w ciągu 3 lat od rozpoczęcia chemioterapii, ale inne zgony wystąpiły 8 do 13 lat po leczeniu. Podjęliśmy zatem przegląd wszystkich pacjentów, którzy przeżyli, którzy otrzymali chemioterapię karmustynową w przypadku guzów mózgu w regionalnym ośrodku onkologicznym obsługującym północno-zachodnią Anglię.
Metody
Pacjenci
Trzydziestu jeden dzieci ze złośliwymi guzami mózgu przystąpiło do randomizowanej próby chemioterapii w latach 1972-1966. Wszyscy pacjenci przeszli operację i przeszli radioterapię do osi czaszki lub czaszkowo-rdzeniowej, odpowiednio do rodzaju guza. Następnie zostali losowo przydzieleni do podawania dożylnie karmustyny (100 mg na metr kwadratowy powierzchni ciała), samodzielnie lub w połączeniu z winkrystyną (2 mg na metr kwadratowy), co sześć do ośmiu tygodni (w zależności od odzyskiwania szpiku kostnego) dla dwa lata lub do czasu ponownego wystąpienia guza, w zależności od tego, co było wcześniej. Czternaście z 31 dzieci zmarło z powodu nowotworów mózgu; prezentujemy dane dotyczące pozostałych 17 pacjentów.
Analiza laboratoryjna
Rutynową spirometrię wykonano za pomocą spirometru Gould Pulmonet III (Cardiokinetics, Salford, Wielka Brytania). Całkowitą pojemność płuc mierzono za pomocą pletyzmografii ciała (Eric Jaeger, Market Harborough, Wielka Brytania). Wartościami referencyjnymi dla pomiarów fizjologicznych były wartości Cotes.3. Współczynnik transferu tlenku węgla mierzono metodą pojedynczego oddechu (PK Morgan, Chatham, Wielka Brytania) .4 Badanie Thoracic CT wykonano na przyrządzie IGE 9800 (International General Electric, Milwaukee), z odcinkami 3 mm otrzymanymi z krokiem cm przez klatkę piersiową i rekonstruowanymi algorytmem kości o wysokiej rozdzielczości. 5 Obrazy uzyskano przy maksymalnym wdechu u pacjenta na wznak. Wszystkie badania radiologiczne zostały zinterpretowane przez jednego obserwatora bez znajomości stanu klinicznego pacjentów. Próbki po płukaniu oskrzelowo-pęcherzykowym uzyskano przez spłukanie prawego płata środkowego trzema 50-ml podwielokrotności soli fizjologicznej i przygotowano preparaty cytospiny. 6 Podobieństwa limfocytów i makrofagów zidentyfikowano za pomocą technik barwienia monoklonalnego przeciwciałem.6, 7 próbek uzyskanych przez biopsję przezskórną z prawego dolnego płata. Próbki rutynowo poddawano obróbce pod mikroskopem optycznym, a skrawki po 5 .m barwiono hematoksyliną i eozyną oraz elastyczną van Gieson. Jedną próbkę od każdego pacjenta utrwalono w 3% buforze glutarowym aldehydu kakodylowego na co najmniej cztery godziny. Tkanka została utrwalona w tetratlenku osmu, odwodniona i osadzona w żywicy Agar 100 (Agar Scientific, Stansted, United Kingdom). Skrawki wycięto na ultramrotronie LKB III, zabarwiono octanem uranu i cytrynianem ołowiu i zbadano w mikroskopie elektronowym AEI Corinth 500 (Associated Electrical Industries, Manchester, Wielka Brytania)
[podobne: exacyl cena, positivum ulotka, szefowie wrogowie 2 filmweb ]

Powiązane tematy z artykułem: exacyl cena positivum ulotka szefowie wrogowie 2 filmweb