Immunogenność szczepionki Meningococcus B podczas epidemii na uniwersytecie czesc 4

Dlatego nie jest możliwe oszacowanie odpowiedzi immunologicznej wywołanej przez składnik NHBA w izolacji. Gromadzenie i analiza danych
Uczestnicy wypełnili ankietę 18 pytań i zostali poproszeni o udostępnienie swoich zapisów dotyczących szczepień. Dane zapisano na papierowych formularzach i dwukrotnie wprowadzono do elektronicznych baz danych (Adobe FormsCentral). W przypadku wszystkich analiz wykorzystano udokumentowany status szczepienia, chyba że dostępny był tylko status samoopisowy (status samodzielnego zgłoszenia dotyczył 3,0% uczestników). W podstawowej analizie porównaliśmy wszystkich uczestników, którzy otrzymali dwie dawki szczepionki (pierwsza w grudniu i druga w lutym, zgodnie z zalecanym harmonogramem), ci, którzy otrzymali pierwszą dawkę w grudniu, ale nie ukończyli serii, oraz tych, którzy pozostali nieszczepieni. W analizach wtórnych porównaliśmy szczepionki, które zdecydowały się zaszczepić zgodnie z innymi harmonogramami. Dolna granica oznaczalności (LLQ) dla miana hSBA wynosiła 2. Po zaobserwowaniu zabijania niezależnego od dopełniacza miano hSBA powtórzono z dodaniem do próbek surowicy beta-laktamazy w celu przeciwdziałania działaniu dowolnej penicyliny, która mogła być obecna, a LLQ wynosił 4. Wyniki poniżej LLQ otrzymały wartość równą połowie LLQ.
Analiza statystyczna
Dane analizowano w celu określenia odsetka uczestników, którzy byli seropozytywni, co zdefiniowano jako proporcję z mianem hSBA wynoszącym 4 lub więcej, wraz z 95% przedziałami ufności Cloppera-Pearsona. Chi-kwadrat i dokładne testy Fishera zostały użyte do porównania proporcji. Wyliczyliśmy średnie geometryczne hSBA wraz z 95% przedziałami ufności. Do porównania średnich geometrycznych użyto testu t-Studenta Welcha. Obliczono współczynnik korelacji Pearsona pomiędzy transformowanymi logarytmicznie odpowiedziami na każdą parę szczepów. Wszystkie dane analizowano przy użyciu oprogramowania Stata, wersja 13.1 (StataCorp) i oprogramowania statystycznego systemu R, wersja 3.2.1.
Uczestnicy
Tabela 1. Tabela 1. Charakterystyka uczestników według stanu szczepień. Do badania włączono 607 uczniów; 99,8% wypełniło ankietę, 99,5% dostarczyło próbkę krwi, a 99,2% próbek było analizowanych. Status szczepień zweryfikowano za pomocą zapisów szczepień dla 97,0% uczestników. 18 (3,0%) uczestników, którzy nie dali naukowcom pozwolenia na dostęp do swoich zapisów dotyczących szczepień, wszystkie zgłaszane przez nich osoby otrzymywały dwie dawki 4CMenB. Grupy uczestników, którzy otrzymali dwie dawki szczepionki, ci, którzy otrzymali jedną dawkę, i ci, którzy nie zostali zaszczepieni, byli podobni pod względem wieku, płci, grupy etnicznej i rasy. Nieszczepieni uczestnicy stanowili większy odsetek absolwentów niż osoby zaszczepione (tabela 1). W tygodniu poprzedzającym badanie 5,3% zgłosiło przyjęcie antybiotyków. Tylko 2,5% zgłosiło otrzymanie profilaktyki antybiotykowej po tym, jak zidentyfikowano ją jako kontakt osoby, która otrzymała diagnozę choroby meningokokowej podczas epidemii. Ogółem, 143 (23,6%) zgłosiło, że spotkało się przynajmniej z jedną osobą, która otrzymała diagnozę choroby meningokokowej podczas epidemii, chociaż 87 (14,3%) nie było pewnych, czy spotkało się z kimkolwiek, kto otrzymał diagnozę w czasie epidemii .
Większość uczestników (93,2%) ukończyło dwie serie szczepień, podczas gdy 3,5% otrzymało tylko jedną dawkę, a 3,3% pozostało niezaszczepionych
[patrz też: kwas gamma aminomasłowy Wrocław, kwas gamma aminomasłowy, karambit fade allegro ]

Powiązane tematy z artykułem: drgajaca powieka karambit fade allegro kwas gamma aminomasłowy