Jednodawkowy w porównaniu do dwuczęściowego transplantacji krwi pępowinowej w przypadku nowotworów hematologicznych AD 8

Dlatego celem obecnego badania było określenie wpływu kompozycji przeszczepionej (podwójna jednostka w porównaniu z pojedynczą jednostką) na roczne przeżycie wśród pacjentów, którzy otrzymali taki sam schemat leczenia i profilaktyki GVHD, jak ten stosowany w badaniu pilotażowym. .16 Ponieważ wielu dorosłych nie miałoby wystarczającej pojedynczej jednostki, konwencjonalnie definiowanej jako co najmniej 2,5 x 107 komórek jądrzastych na kilogram, 24 obecne badanie obejmowało dzieci, a odpowiednia pojedyncza jednostka i odpowiednia podwójna jednostka były dostępne dla wszystkich pacjentów. Było kilka ważnych wniosków w tym randomizowanym badaniu. Po pierwsze, biorcy przeszczepów z dwiema jednostkami nie mieli korzyści z przejęcia lub przeżycia w stosunku do biorców odpowiednio dozowanego przeszczepu z jedną jednostką. Jednak pacjenci w obu grupach leczonych w tym badaniu mieli lepsze wyniki wszczepienia i przeżycia niż te wcześniej opisane w badaniu COBLT, co sugeruje, że być może jakiś inny czynnik, taki jak stosowanie fludarabiny zamiast globuliny antyitocytarnej, raczej stosowanie mykofenolanu mofetylu niż metyloprednizolon lub połączenie tych dwóch czynników były odpowiedzialne za obiecujące wyniki badań pilotażowych. Jedynie rozpoznanie ostrej białaczki szpikowej wiązało się z mniejszą stopą przeżycia.
Ponadto po transplantacji w dwóch jednostkach obserwowano gorszą regenerację płytek krwi i wyższe wskaźniki ostrej i rozległej przewlekłej GVHD stopnia III i IV. Odkrycia te kontrastują z wynikami odnotowanymi w badaniach z udziałem pojedynczych ośrodków i rejestrów, w których nie doszło do poprawy stanu odzyskiwania płytek krwi lub nieznacznie go poprawiono po przeszczepie z dwiema jednostkami, a wskaźniki GVHD i III stopnia z przewlekłą GVHD były podobne do obserwowanych po -jednokrotny przeszczep.17,25-29 Być może gorszy odzysk płytek krwi po przeszczepie dwujednostkowym w tym badaniu był spowodowany wyższą częstością GVHD. Mimo to należy pamiętać, że większość wcześniejszych badań dotyczących przeszczepu z użyciem podwójnej jednostki dotyczyło osób dorosłych, u których dawki komórek szczepionych były niższe. Chociaż nie wykazano wpływu dawki komórek CD3 + na ryzyko GVHD, być może osiągnięto dawkę progową u tych młodszych biorców, w porównaniu z tym, co można osiągnąć u większych dorosłych, co spowodowało wyższe wskaźniki ostrego i przewlekłego GVHD w tych grupach. młodsi odbiorcy. Dalsza ocena nie jest możliwa, ponieważ dane dotyczące infuzji szczepionej CD3 + nie były dostępne. Wyższa częstość występowania stopnia II, ale nie ostrej GVHD stopnia III lub IV po dwukrotnym przeszczepie, odnotowano wcześniej. [29]
W tej analizie ryzyko nawrotu było podobne w obu grupach leczenia. Pomimo wyższej częstości występowania GVHD, w naszym badaniu nie zaobserwowano nasilonego efektu przeszczepu przeciwko białaczce po przeszczepie dwujednostkowym, co jest wynikiem sprzecznym z tym, co stwierdzono w niektórych badaniach przeprowadzonych w pojedynczych ośrodkach lub opisanych w raportach z rejestru. 28, 303 Czy wyniki w tym badaniu w porównaniu z innymi odzwierciedlają różnice w ryzyku choroby lub choroby (np. Większe odsetki dorosłych z ostrą białaczką szpikową lub zwiększone badania na obecność minimalnej pozostałości choroby w celu ukierunkowania czasu przeszczepienia w ostatnich latach ), młodszy wiek pacjenta lub inny czynnik lub czynniki, które mogą być obecne w badaniach nierandomizowanych, pozostaje nieznany.
Inne odkrycia pojawiły się w analizach eksploracyjnych Rozpoznanie ostrej białaczki szpikowej, rasy białej i lepszej oceny zgodności HLA było związane z niższym odsetkiem przeżycia wolnego od choroby po transplantacji krwi pępowinowej. Potencjalny korzystny efekt większego niedopasowania HLA jest prowokacyjny i zasługuje na dalsze badanie w większej populacji. Jednak wyniki te wskazują, że podwójna jednostka przeszczepu krwi pępowinowej nie zapewnia przewagi w przeżyciu u dzieci i młodzieży.
[więcej w: maść cynkowa zastosowanie, sufrin cena, exacyl cena ]

Powiązane tematy z artykułem: exacyl cena maść cynkowa zastosowanie sufrin cena