Przesyłki telefonii komórkowej dla osób po CPR w przypadku pozaszpitalnego zatrzymania krążenia

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa (CPR) wykonywana przez osoby postronne wiąże się ze zwiększonym odsetkiem przeżywalności wśród osób z nagłym zatrzymaniem krążenia. Zbadaliśmy, czy stawki CPR zainicjowane przez osobę postronną mogą zostać zwiększone za pomocą systemu pozycjonowania telefonu komórkowego, który może natychmiast zlokalizować użytkowników telefonów komórkowych i wysłać świeckich ochotników, którzy zostali przeszkoleni w zakresie CPR do pacjenta znajdującego się w pobliżu z kardiologiem poza szpitalem. aresztować. Metody
Przeprowadziliśmy ślepy, randomizowany, kontrolowany test w Sztokholmie od kwietnia 2012 r. Do grudnia 2013 r. System pozycjonowania telefonu komórkowego, który został aktywowany po wysłaniu pogotowia, straży pożarnej i policji, został wykorzystany do zlokalizowania przeszkolonych ochotników, którzy znajdowali się w odległości do 500 m od pacjentów. z pozaszpitalnym zatrzymaniem krążenia; ochotnicy zostali następnie wysłani do pacjentów (grupa interwencyjna) lub nie zostali do nich wysłani (grupa kontrolna). Pierwszorzędnym rezultatem była resuscytacja krążeniowo-zapoczątkowała przed przyjazdem ambulansu, straży pożarnej i policji.
Wyniki
W sumie 5989 świeckich ochotników, którzy zostali przeszkoleni w zakresie RKO, zostali wstępnie zwerbowani, a ogółem 9828 zostało zwerbowanych podczas badania. System pozycjonowania telefonu komórkowego został aktywowany w 667 pozaszpitalnych zatrzymaniach krążenia: 46% (306 pacjentów) w grupie interwencyjnej i 54% (361 pacjentów) w grupie kontrolnej. Wskaźnik CPR zainicjowanej przez osobę postronną wynosił 62% (188 z 305 pacjentów) w grupie interwencyjnej i 48% (172 z 360 pacjentów) w grupie kontrolnej (bezwzględna różnica w odniesieniu do interwencji w porównaniu z kontrolą, 14 punktów procentowych, 95% przedział ufności 6 do 21; P <0,001).
Wnioski
System pozycjonowania telefonu komórkowego do wysyłania świeckich ochotników, którzy zostali przeszkoleni w zakresie RKO, wiązał się ze znacznie zwiększonym odsetkiem CPR zainicjowanym przez osoby postronne wśród osób z nagłym zatrzymaniem krążenia. (Finansowane przez Szwedzką Fundację Płuc Serca i Sztokholm, numer ClinicalTrials.gov, NCT01789554.)
Wprowadzenie
Inwazyjna resuscytacja krążeniowo-oddechowa (CPR) przed przybyciem personelu ratunkowo-medycznego (EMS) wiąże się z odsetkiem przeżycia wśród pacjentów z nagłym zatrzymaniem krążenia, które jest aż trzykrotnie wyższe niż pacjenci, którzy nie otrzymują takiej pomocy.1,2 Niskie stawki CPR zainicjowanej przez osoby postronne stanowią główną przeszkodę dla poprawy wskaźników przeżycia.3
Zwykłe podejście do zwiększania wskaźników CPR zainicjowanych przez osoby postronne polegało na wyszkoleniu jak największej liczby osób. Jednak takie podejście wiąże się ze znacznymi kosztami i niepewnymi skutkami dla stawek CPR zainicjowanych przez osoby postronne. system pozycjonowania telefonu komórkowego, osoby mające telefony komórkowe mogą być zlokalizowane6 i wysłane w celu udzielenia pomocy pacjentom z podejrzeniem pozaszpitalnego zatrzymania krążenia; takie podejście opisano w poprzednich badaniach pilotażowych i symulacyjnych .7,8
Postawiliśmy hipotezę, że zastosowanie systemu pozycjonowania telefonu komórkowego do wysyłania osób niewykwalifikowanych, którzy zostali przeszkoleni w zakresie CPR, aby pomóc pacjentom z podejrzeniem pozaszpitalnego zatrzymania krążenia, zwiększyłoby odsetek przypadków, w których CPR był wykonywany przez przeszkolonych obserwatorów.
Metody
Projekt i ustawienie badania
Badanie było opartym na społeczności, oślepionym, randomizowanym, kontrolowanym badaniem, które przeprowadzono w hrabstwie Sztokholm od kwietnia 2012 r. Do grudnia 2013 r.
[więcej w: przeglądarka skierowań do sanatorium nfz, badanie foniatryczne, hannibal po drugiej stronie maski cda ]

Powiązane tematy z artykułem: badanie foniatryczne hannibal po drugiej stronie maski cda przeglądarka skierowań do sanatorium nfz