Troska o osoby w podeszłym wieku: zmiana polityki zdrowotnej ad

Pyta: Jak możemy przypisać wartość pieniężną do poprawy jakości życia. W tej części podkreślono, w jaki sposób dyskryminacja ze względu na wiek wpłynęła na politykę i praktyki w zakresie zdrowia, ze szkodą dla autonomii osób starszych i leczenia ich potrzeb. Jeden rozdział omawia związki między etyką, demografią, kulturą, teologią moralną i polityką publiczną i przypomina nam, że wszelkie rozwiązania moralne muszą równoważyć indywidualne i społeczne potrzeby . Ostatni rozdział dotyczy Starzenia się i polityki reformy systemu opieki zdrowotnej z przypomnieniem, że jeśli reformy systemu opieki zdrowotnej będą rozpatrywane wyłącznie w kontekście aktualnych polityk i stereotypów, konflikty między grupami wiekowymi będą się zwiększać, zmniejszając wartość jedno życie ludzkie przeciw drugiemu. Ostatnia część, Reconceptualizing the Problem , potwierdza znaczenie nowego myślenia i nowych pytań, bez obawy o różne, nieznane odpowiedzi, które można znaleźć. Należy zachęcać do nowych sposobów postrzegania opieki zdrowotnej dla osób starszych; szkoły medyczne muszą coraz bardziej angażować się w nauczanie wartości i praktyk geriatrycznych i stawienia czoła problemom, które dopiero zostaną rozwiązane. Jeden rozdział sugeruje, że majsterkowanie w systemie opieki zdrowotnej nie ma i nie będzie odpowiadać na ludzkie potrzeby i dylematy kosztowe; raczej konieczna jest inna perspektywa – taka, która połączy kwestie medyczne i społeczne w planowaniu i praktyce opieki zdrowotnej dla osób starszych. W ostatnim rozdziale tej sekcji ponownie podkreślono pilną potrzebę przejścia w kierunku nowego systemu opieki, zauważając, że drobne manipulowanie bieżącymi programami i politykami nie wystarczy . Autor sugeruje, że tam, gdzie to możliwe, usługi dla osób starszych powinny być zdemikalizowane , połączyć finansowanie publiczne i prywatne oraz przekazać obowiązki na każdy szczebel władzy i na rzecz świadczeniodawców opieki nad rodziną .
Książka jest dokładnym i interesującym śledztwem na temat opieki nad osobami starszymi w naszym społeczeństwie. Dokonując przeglądu systemu opieki zdrowotnej, czytelnik narażony jest na niedociągnięcia i zalety dzisiejszych praktyk. Żaden obszar zainteresowania nie jest zaniedbany, a zmiana polityki zdrowotnej (podtytuł książki) jest krytycznie i uczciwie uwzględniana w każdej z sekcji. Ta książka jest doskonałym źródłem dla wszystkich pracowników służby zdrowia (medycznych i społecznych) oraz dla gerontologów, geriatrów i wychowawców. Informacje są na ogół dokładne i aktualne z kilkoma wyjątkami, a pomimo dużej liczby autorów pisanie jest jednolicie doskonałe. Być może można krytykować brak nowszych odniesień w niektórych rozdziałach.
W tym okresie większej niż kiedykolwiek i rosnącej starzejącej się populacji opiekę zdrowotną nad osobami starszymi podejmuje każdy umysł, język i długopis. Tradycyjne podejścia nie działały finansowo ani osobiście. Ta książka stanowi staranny, analityczny obraz obecnych praktyk i prowokuje pytania o alternatywne rozwiązania.
Ruth B. Weg, Ph.D.
Audrus Gerontology Center, Los Angeles, CA 90089

[hasła pokrewne: hiperkineza, ginekolog warszawa nfz, wkładki antypotowe ]

Powiązane tematy z artykułem: ginekolog warszawa nfz hiperkineza wkładki antypotowe