Troska o osoby w podeszłym wieku: zmiana polityki zdrowotnej

Ta książka jest dobrze zrobiona, wszechstronna i prowokuje do myślenia. Redaktorzy bardzo starannie wybrali swoich autorów – osoby o podobnych umiejętnościach, które dobrze potrafią pisać, dostarczają danych i poruszają ważne pytania. Każda z sześciu sekcji książki ( Charakterystyka i zdrowie osób w podeszłym wieku , Płacenie za usługi , Dostępne i pojawiające się źródła opieki , Specjalne problemy opieki zdrowotnej w geriatrii , Etyczne i polityczne wymiary reformy oraz Reconceptualizing the Problem ) radzi sobie nie tylko z systemem opieki zdrowotnej, ale także z potrzebami osób starszych, jakością opieki oraz wykonalnością reformy i jej koniecznością. Informacje tutaj, niektóre z nich aktualne i niektóre historyczne, pomagają zbadać, co jest i co może i musi być, i sugeruje, jakie są możliwości zmiany. Większość autorów zgadza się, że istnieją poważne nierówności, ograniczony dostęp i niewłaściwa opieka w opiece zdrowotnej dostępnej dla osób starszych. Niektóre z tych trudności wynikają z filozofii modelu medycznego , która kieruje formą i praktykami systemu.
Tkanina opieki zdrowotnej dla osób starszych jest rozdarta. Jeśli pracownicy służby zdrowia i planiści nie podejmą wyzwań związanych z konwulsjami w systemie, ryzykują pogwałceniem najbardziej uhonorowanej przez lekarzy zasady: Po pierwsze, nie szkodzić .
Każda sekcja i każdy rozdział w sekcji może być samodzielnym źródłem informacji i pytań dotyczących opcji politycznych. W części zatytułowanej Płacenie za usługi omawiane jest dziś finansowanie opieki zdrowotnej i oceniono ostatnie i proponowane reformy pod względem kosztów i jakości opieki zdrowotnej, do której zobowiązał się naród.
W części zatytułowanej Dostępne i pojawiające się źródła opieki zbadano zróżnicowany zakres dostępnych usług – szpitali, placówek opieki długoterminowej, rodzin i organizacji konsumenckich – uzasadniając mocne i słabe strony obecnych usług, które są fragmentaryczne i pozbawione koordynacja.
Czwarta sekcja Specjalne problemy geriatrycznej opieki zdrowotnej podaje użyteczne kliniczne spojrzenie na potrzeby wielu osób w podeszłym wieku oraz niektórych praktyk medycznych, które wymagają ponownej oceny ze względu na wyjątkowość starszych pacjentów. Dwa bardzo aktualne rozdziały dotyczą rozwoju geriatrii w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Ta sekcja kończy się rozdziałem krytycznym Prewencja i wczesna interwencja , który stanowi punkt, który można uznać za główny temat książki: Zapobieganie powinno być ostatecznym celem opieki zdrowotnej i społecznej. Autor omawia niektóre mity i błędy dotyczące zmian zdolności z wiekiem, które teraz należy odrzucić w świetle nowych danych badawczych. Chociaż wiele ubytków i stanów patologicznych uważano wcześniej za nieuniknione, w ostatnich latach wykazano, że w dużej mierze wynikają one z niewłaściwego stosowania, nieużywania i zapobiegania chorobom. Autor zawiera przykłady programów wczesnej interwencji i profilaktyki oraz identyfikuje rolę lekarza w zapobieganiu chorobom przewlekłym. Nie ma prostej, jednomodelowej odpowiedzi, ale istnieje nadzieja, że szkolenia i praktyki pracowników służby zdrowia w leczeniu chorób będą również wiązać się z interwencjami w zakresie zapobiegania chorobom i jakości życia.
Piąta sekcja Etyczne i polityczne wymiary reform poświęcona jest w szczególności dylematom, które muszą stawić czoła decydenci polityczni
[podobne: badanie foniatryczne, rodnik hydroksylowy, praca z dzieckiem z zespołem aspergera ]

Powiązane tematy z artykułem: badanie foniatryczne praca z dzieckiem z zespołem aspergera rodnik hydroksylowy