Wczesne i późne pozajelitowe odżywianie u krytycznie chorych dzieci cd

Wśród pacjentów, którym przypisano wczesne żywienie pozajelitowe, żywienie pozajelitowe rozpoczęto w ciągu 24 godzin po przyjęciu na oddział intensywnej terapii pediatrycznej. Dawka i skład zmieniały się zgodnie z lokalnymi wytycznymi (tabela S2 w dodatkowym dodatku) 16; żywienie pozajelitowe było stosowane w celu uzupełnienia dostarczonego żywienia dojelitowego, a jego celem było spełnienie lokalnych makroskładników odżywczych i docelowych wartości kalorycznych (tabela S3 w dodatku uzupełniającym). Wśród pacjentów przydzielonych do grupy pozajelitowo żyjącej pozajelitowo, żywienie pozajelitowe zostało wstrzymane do poranka dnia 8 na OIOM u dzieci. Mieszaninę dożylnej dekstrozy (5%) i roztworu soli podawano grupie otrzymującej pozajelitowo pozajelitowo w celu dostosowania do ilości płynu dożylnego podawanej grupie otrzymującej wcześniej pozajelitowo 16. Gdy poziom glukozy we krwi spadł samorzutnie poniżej 50 mg na decylitr (2,8 mmol na litr) w grupie żywienia pozajelitowo, standardowy 5% roztwór dekstrozy został zastąpiony 10% roztworem dekstrozy, aż poziom glukozy we krwi przekroczył 80 mg na decylitr (4,4 mmol na litr) i pozostał stabilny. W obu grupach badanych żywienie dojelitowe rozpoczęto wcześniej i zwiększono je zgodnie z lokalnymi wytycznymi. Obie grupy badane otrzymywały również dożylne mikroskładniki odżywcze (pierwiastki śladowe, minerały i witaminy) począwszy od dnia 2 i kontynuując aż do momentu, w którym żywienie dojelitowe osiągnęło 80% docelowych wartości kalorycznych. Począwszy od poranka dnia 8 na OIT dziecięcej, zapewniono uzupełniające żywienie pozajelitowe dla pacjentów w obu grupach, którzy nie otrzymywali jeszcze 80% docelowej dawki kalorycznej. W Leuven w Belgii rozpoczęto infuzję insuliny w obu grupach w celu osiągnięcia stężenia glukozy we krwi od 50 do 80 mg na decylitr (2,8 do 4,4 mmol na litr) u niemowląt (<1 rok życia) i 70 mg na decylitr (3,9 mmol). na litr) do 100 mg na decylitr (5,6 mmol na litr) u dzieci (. rok). W Rotterdamie, w Holandii, wszyscy pacjenci otrzymywali infuzję insuliny, której celem było osiągnięcie poziomu glukozy we krwi od 72 do 145 mg na decylitr (4,0 do 8,0 mmol na litr), z wyjątkiem pacjentów z urazowym uszkodzeniem mózgu, u których cel wynosił 108 mg na decylitr (6,0 mmol na litr) do 145 mg na decylitr. W Edmonton w Kanadzie pacjenci otrzymywali wlew insuliny, gdy poziom glukozy we krwi przekroczył 180 mg na decylitr (10,0 mmol na litr). Nie ustawiono żadnej dolnej granicy.
Zbieranie danych
Wszystkie dane pacjenta były przechowywane w zalogowanej bazie danych, która została zamknięta 90 dni po przyjęciu ostatniego pacjenta. Ponieważ przypisanie leczenia wpłynęło na poziom glukozy we krwi w ciągu pierwszych 24 godzin po przyjęciu, zgodnie z oczekiwaniami, wyniku pediatrycznej oceny ryzyka śmierci nie można było wziąć pod uwagę ciężkości choroby w punkcie wyjściowym, a wynik pediatrycznej dysfunkcji organów logicznych (PELOD) (który mieści się w zakresie od 0 do 71, z wyższymi wynikami wskazującymi na cięższą chorobę) został użyty. Ryzyko niedożywienia przy przyjęciu oceniano ilościowo za pomocą skali STRONGkids.17 Ustalenie obecności zakażenia przy przyjęciu do pediatrycznego OIOM lub zakażenia nabytego po randomizacji opierało się na konsensusowej opinii dwóch specjalistów chorób zakaźnych, którzy podjęli decyzję na podstawie wytycznych zawartych w protokole badania (tabela S4 w dodatkowym dodatku) 13; obaj specjaliści nie byli świadomi zadań grupy badawczej
[hasła pokrewne: prostalong complex, karambit fade allegro, maść cynkowa zastosowanie ]

Powiązane tematy z artykułem: karambit fade allegro maść cynkowa zastosowanie prostalong complex