Wpływ miejscowego płukania cyklosporyną na ustne liszaj planus – analiza podwójnie ślepa cd

W razie potrzeby środki są zgłaszane z przedziałem ufności . Po zakończeniu leczenia cyklosporyną u sześciu pacjentów, wykonano 6-mm wycięcie biopsji pełnej grubości tylnych 2/3 błony śluzowej policzków w cztery godziny po zażyciu leku w celu określenia poziomów cyklosporyny w tkance. Każdą próbkę zamrożono w ciekłym azocie i zmielono z wytworzeniem proszku. Cyklosporynę zmierzono w sproszkowanej tkance za pomocą modyfikacji metody Annesley i wsp. [7] W skrócie, tkankę dodano do 2 ml 0,1 M kwasu chlorowodorowego i 5 ml eteru metylowo-tert-butylowego zawierającego 250 ng cyklosporyny D zostało dodane. Po 10 minutach delikatnego mieszania probówki odwirowano przy 500 x g przez 5 minut. Górną fazę organiczną przeniesiono do drugiej probówki zawierającej 2 ml 0,1 M wodorotlenku sodu. Po energicznym mieszaniu przez pięć minut probówki odwirowano i górną fazę organiczną przeniesiono do trzeciej probówki w celu odparowania. Pozostałość zawieszono w 50 .l mieszaniny acetonitryl-woda-metanol (49:25:26 pod względem objętości) i 100 .l heptanu. Po worteksowaniu probówki odwirowano, a 20 .l dolnej warstwy wstrzyknięto na kolumnę Beckman Ultrasphere C8 (2 mm na 25 cm). Rozdzielanie przeprowadzono w temperaturze 70 ° C przy średnim natężeniu przepływu 0,35 ml na minutę; odciek monitorowano przy 230 nm. Sproszkowaną tkankę z próbek kontrolnych dodano do standardowych probówek zawierających 200, 400 i 600 ng cyklosporyny i poddano tym samym procedurom. Pomiar cyklosporyny oparto na stosunku szczytowych obszarów cyklosporyny i cyklosporyny D.
Faza podwójnie ślepej
Ryc. 1. Ryc. 1. Porównanie efektów cyklosporyny (C) i nośnika (V) w ustnym liszaju planus podczas fazy podwójnie ślepej. Otwarte kolumny wskazują średnie wartości przed terapią, a zacieniowane kolumny oznaczają wartości po terapii. Pionowe paski oznaczają błędy standardowe.
Podczas ośmiotygodniowej, podwójnie zaślepionej fazy badania, ośmiu pacjentów (sześć kobiet i dwóch mężczyzn) w wieku od 45 do 70 lat (średnia, 63) otrzymało tylko cyklosporynę, a ośmiu pacjentów (pięciu mężczyzn i trzy kobiety) 57 71 lat (średnia, 61) otrzymał pojazd. Na zakończenie tej fazy wszyscy ośmiu pacjentów otrzymujących cyklosporynę poprawiło się we wszystkich ocenianych kategoriach (ryc. 1). Średnie (. SE) wyniki dla rumienia zmniejszyły się z 1,8 . 0,2 przed terapią do 0,3 . 0,1 po ośmiu tygodniach leczenia cyklosporyną, w porównaniu ze zmianą z 1,9 . 0,3 do 1,8 . 0,3 dla pacjentów otrzymujących nośnik (P = 0,003). Średnie wyniki dla erozji zmniejszyły się z 1,9 . 0,1 do 0,3 . 0,1 podczas leczenia cyklosporyną, w porównaniu z 1,6 . 0,8 do 1,7 . 0,4 podczas podawania pojazdu (P = 0,02). Średnie wyniki dla retikulacji zmniejszyły się z 1,7 . 0,2 do 0,8 . 0,1 w porównaniu z 1,9 . 0,3 do 1,8 . 0,3 (P = 0,007).
Przed badaniem wszyscy pacjenci zgłaszali różnego stopnia dyskomfort w jamie ustnej z ich liszaja płaskiego. Średnia ocena bólu zmniejszyła się z 1,8 . 0,2 przed terapią do 0,4 . 0,2 po ośmiu tygodniach leczenia cyklosporyną, w porównaniu ze zmianą z 1,7 . 0,2 do 1,6 . 0,3 u pacjentów otrzymujących nośnik (P = 0,002).
Spośród ośmiu pacjentów otrzymujących nośnik, jeden miał umiarkowaną poprawę w odniesieniu do rumienia i erozji, pięć pozostało zasadniczo niezmienionych, a dwóch miało wrzodziejące nawroty wymagające wycofania się z fazy podwójnie ślepej po otrzymaniu pojazdu przez sześć tygodni.
[przypisy: zdjęcie cefalometryczne, klirens kreatyniny kalkulator, zdjęcia cefalometryczne ]

Powiązane tematy z artykułem: klirens kreatyniny kalkulator zdjęcia cefalometryczne zdjęcie cefalometryczne