AIDS w Ugandzie – funkcje kliniczne i społeczne ad 6

Jeśli jednak pojawi się standard opieki (tj. Profilaktyka farmakologiczna) i poradnictwo skierowane do bezobjawowych osób seropozytywnych z HIV, łatwo dostępne testy na obecność wirusa HIV mogą stać się kluczowe. Kolejne dwa punkty dotyczą również tych kwestii. Standard opieki jest niezdefiniowany
AIDS nie jest uleczalna, ale można zaradzić zakażeniu HIV i towarzyszącym mu objawom. 74 75 76 77 Chociaż alternatywne formy terapii są najwyraźniej powszechne w krajach rozwiniętych, 78 niedawny artykuł redakcyjny mówił pewnie o pojawiającym się standardzie opieki w leczeniu. zakażeń wirusem HIV w Stanach Zjednoczonych.79 Ten standard byłby niewłaściwy dla Ugandy z powodów finansowych i logistycznych, ale obecnie nie ma standardu opieki nad pacjentami z AIDS lub seropozytywnymi osobami.
System opieki zdrowotnej Ugandy był skazany na 15 lat chaosu, od 1970 do 1985.80 Obecny rząd, choć zaangażowany w kwestie zdrowotne, musiał uczynić produktywne sektory gospodarki najwyższymi priorytetami. W związku z tym nadal istnieje duży niedobór leków, sprzętu, urządzeń laboratoryjnych i odpowiednio opłacanych pracowników służby zdrowia81. Częsty brak środków na opiekę nad pacjentami cierpiącymi na choroby przewlekłe (np. Cukrzycę, niewydolność serca i epilepsję) powoduje Paliatywizacja AIDS ma niski priorytet krajowy. Niektórzy pracownicy Ugandy mają stosunek do domu, by umrzeć w odniesieniu do opieki nad pacjentami z AIDS; częściej pracownicy służby zdrowia chcieliby pomóc takim pacjentom, ale nie posiadają ani wiedzy, ani zasobów, aby to zrobić.
Istnieje jednak dobrze prosperujący alternatywny system opieki nad pacjentami z AIDS, który podkreśla tradycyjne ugandyjskie leki ziołowe i tradycyjną religię. Wielu zielarzy twierdziło, że ma lek na AIDS we wczesnej fazie epidemii. Zupy dla psów i sterydy z dużą dawką również były popularnymi lekami. Lekarze Witch (w odróżnieniu od zielarzy) szybko zdiagnozowali AIDS w wyniku przestępstw wobec krewnych, sąsiadów lub przodków. Lekarstwa obejmowały zioła, ofiary, amulety i znaczne kwoty pieniędzy. Wielu pacjentów przybyło do takich praktykujących. Chociaż upiera się przy prawidłowym testowaniu leków ziołowych, prezydent Ugandy Yoweri Museveni ostatnio ostrzegł tradycyjnych lekarzy przed fałszywą reklamą i spekulacją, a także zakazał reklamowania niesprawdzonych metod leczenia AIDS, które nie zostały zatwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia82.
Niedawna ocena przeprowadzona przez Ugandyjski Program Kontroli AIDS podkreślała pilną potrzebę skoncentrowania większej ilości zasobów na opiece klinicznej pacjentów z AIDS.35 W rzeczywistości wiele szpitali i klinik próbowało określić standard opieki odpowiedni dla sytuacji ugandyjskiej. W maju 1989 r. Opublikowano Program Kontroli AIDS pt. Opieka nad chorymi na AIDS: strategie diagnostyczne i terapeutyczne dla pracowników służby zdrowia , książka, która stara się ustalić standard opieki obejmujący opiekę szpitalną, kliniczną i domową, która jest realistyczna zarówno pod względem liczby spodziewanych przypadków, i ograniczone zasoby dostępne. Doświadczenie pokazało, że dzięki dziewięciu stosunkowo niedrogim lekom i chemioterapii przeciwgruźliczej można osiągnąć wysoki stopień palliacji u wielu pacjentów z AIDS. [83] Leki – ko-trimoksazol, metronidazol, ketokonazol, chlorpromazynę, chlorochinę, aspirynę lub acetaminofen, kodeina, balsam calaminowy i wazelina – zostały wybrane na podstawie kosztów, skuteczności i przydatności do wielu zastosowań
[patrz też: przytomny rozwój, sufrin cena, klirens kreatyniny kalkulator ]

Powiązane tematy z artykułem: klirens kreatyniny kalkulator przytomny rozwój sufrin cena